-
-
-

zmień widok ofertzmień widok ofertzmień widok ofertoferty nieruchomości

sortuj
Dom na działce 3 ha z zapleczem gospodarczym
DOM na SPRZEDAŻ
DOM na SPRZEDAŻ

DOM na SPRZEDAŻ

Golczewo,

659 000 | 200 m2 | pokoi: 4
nr oferty: 56/STN/ODS

Przedmiotem sprzedaży jest dom o powierzchni użytkowej 160m2 na dużej działce 28300m2 w Golczewie. Na działce znajdują się jeszcze 2 budynki gospodarcze o powierzchni 170m2 i 65m2. Klucze w biurze na oglądanie proszę umawiać się telefonicznie pod nr Tel. 506 444 727 Większy budynek idealny na zakład mechaniki samochodowej ( posiada kanał ), stajnię lub garaż na kilka samochodów, drugi budynek posiada piwnicę, parter oraz poddasze gdzie doprowadzone są wszystkie media. Dom wybudowany w 2009 roku w skład którego wchodzi salon, sypialnia, kuchnia, łazienka, kotłownia oraz korytarz. Na poddaszu znajdują się 2 duże pokoje (możliwość podziału na 3 ), łazienka i garderoba wszystko w stanie deweloperskim. Ogrzewanie domu za pomocą pieca gazowego lub pieca na paliwo stałe. Na całym parterze zastosowano ogrzewanie podłogowe, piętro ogrzewane tradycyjnymi grzejnikami. Działka o powierzchni 28300m2 idealnie nadaje się na stadninę koni, w chwili obecnej na połowie działki jest stary sad. Cisza, bliskość jezior, położenie na obrzeżach miasta, wiele możliwości zagospodarowania terenu a także bliskość morza czyni tą ofertę bardzo atrakcyjną. Gorąco polecam. Zapraszam do prezentacji po uprzednim kontakcie Tel. 506 444 727 Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Bezczynszowe 48 m2 – Kamień Pomorski Okolica
MIESZKANIE na SPRZEDAŻ
MIESZKANIE na SPRZEDAŻ

MIESZKANIE na SPRZEDAŻ

Kamień Pomorski,

99 000 | 48 m2 | pokoi: 2
nr oferty: 59/STN/OMS

Oferuję na sprzedaż bezczynszowe mieszkanie 2 pokojowe położone w spokojnej okolicy 11 kilometrów od miejscowości powiatowej Kamień Pomorski. Nieruchomość o powierzchni całkowitej 48 m2 usytuowane w bloku 8 rodzinnym na pierwszym piętrze - budynek ocieplony. Zielona okolica szczególne miejsce dla osób starszych i dzieci. Działka o powierzchni 70 m2 plus pomieszczenie gospodarcze 35 m2 , garaż blaszany oraz wiata na skład drzewa lub węgla. Klucze w biurze na oglądanie proszę umawiać się telefonicznie pod nr Tel.511 573 612. W skład nieruchomości wchodzą 2 pokoje, kuchnia, łazienka, wc, piwnica ogrzewanie piecem węglowym umieszczonym w kuchni. Nieruchomość położona w pasie nadmorskim do najbliższej plaży 17 kilometrów. W pobliżu Woliński Park Narodowy. 10 minut spokojnej jazdy do biedronki, netto, apteka, szkoła, przystanek autobusowy, bankomat, ośrodek zdrowia. Bardzo dobra komunikacja trasa Kamień Pomorski - Szczecin. Zapraszam do prezentacji po uprzednim kontakcie Tel.511573612 NASZE OFERTY ORAZ PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ SPRZEDAWANYCH NIERUCHOMOŚCI WYŁĄCZNIE NA STRONY STANCZYKNIERUCHOMOSCI. P L Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody.

Działka budowlana 1200m2 Kamień Pomorski obrzeża
DZIAŁKA na SPRZEDAŻ
DZIAŁKA na SPRZEDAŻ

DZIAŁKA na SPRZEDAŻ

Stawno,

33 000 | 1200 m2
nr oferty: 33/STN/OGS

Przedmiotem sprzedaży jest działka o powierzchni 1200m2 położona zaledwie 15 minut jazdy od centrum Kamienia Pomorskiego. Działka usytuowana przy drodze asfaltowej sprzedawana z udziałem w drodze wewnętrznej. Dla działki wydane są warunki zabudowy na budowę mieszkalną. Wysokość budynku do 10m, elewacja frontowa do 15m, kąt nachylenia dachu 30°-45° oraz powierzchnia zabudowy do 15% działki. Wszystkie media ( prąd, woda,) około 50 metrów od działki. Warunki zabudowy przewidują przydomową oczyszczalnię ścieków lub zbiornik bezodpływowy na szambo. Druga działka o powierzchni 1560m2 sprzedawana za cenę 42000 zł. Bliskość dzikiej natury oraz położenie obok Kamienia Pomorskiego jest bardzo dużym atutem tej oferty.. Zapraszam do prezentacji po uprzednim kontakcie Tel 506 444 727 Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Działka 750m2 Niechorze obrzeża
DZIAŁKA na SPRZEDAŻ
DZIAŁKA na SPRZEDAŻ

DZIAŁKA na SPRZEDAŻ

Niechorze,

41 000 | 750 m2
nr oferty: 32/STN/OGS

Przedmiotem sprzedaży jest działka o powierzchni 750m2 położona 5 minut jazdy od centrum Niechorza. Działka usytuowana przy drodze asfaltowej sprzedawana z udziałem w drodze wewnętrznej. Działka w kształcie prostokąta o wymiarach 37m x 21m. Dla działki wydane są warunki zabudowy na budowę mieszkalną. Wysokość budynku do 9m, elewacja frontowa do 14m, kąt nachylenia dachu 35°-45° oraz powierzchnia zabudowy do 30% działki. Wszystkie media ( prąd, gaz, woda, kanalizacja ) około 300 metrów od działki. W związku z zamiarem dalszego podziału ziemi przez właściciela na działki budowlane istnieje możliwość kupna większej działki. W miejscowości znajduje się szkoła, bank, urząd gminy, stacja paliw, kościół, sklepy. Bliskość morza i plaży a zarazem cisza i spokój czynią tą ofertę naprawdę godną polecenia. Zapraszam do prezentacji po uprzednim kontakcie Tel 506 444 727 Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Gotowy Biznes blisko Morza - duża działka
LOKAL na SPRZEDAŻ
LOKAL na SPRZEDAŻ

LOKAL na SPRZEDAŻ

Pobierowo,

310 000 | 63 m2
nr oferty: 4/STN/OLS

Przedmiotem sprzedaży jest budynek o powierzchni 63m2 funkcjonujący jako sklep spożywczy na dużej działce 1870m2 położony zaledwie 5 minut jazdy od centrum Pobierowa. Klucze w biurze na oglądanie proszę umawiać się telefonicznie pod nr Tel. 506444727 Budynek wybudowany 7 lat temu w skład którego wchodzi sala sprzedażowa 40m2, pomieszczenie gospodarcze 20m2 oraz łazienka 4m2. Możliwość adaptacji na cele mieszkalne, zmianę profilu działalności gospodarczej oraz budowę drugiego domu na działce. Przed sklepem ułożono 120m2 kostki brukowej. Budynek wyposażony w alarm, instalację do kamer, klimatyzację, rolety antywłamaniowe. Bliskość morza czyni tą ofertę bardzo atrakcyjną. Gorąco polecam. Zapraszam do prezentacji po uprzednim kontakcie Tel. 506444727 Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Dochodowa Posesja Wczasowa 540 m2 – Pobierowo Obrzeża
DOM na SPRZEDAŻ
DOM na SPRZEDAŻ

DOM na SPRZEDAŻ

Pobierowo,

620 000 | 540 m2 | pokoi: 14
nr oferty: 52/STN/ODS

Oferuję na sprzedaż dochodowy dom wczasowy o powierzchni 200 m2 położony zaledwie 5 minut spokojnej jazdy od centrum Pobierowa. KLUCZE w naszym biurze - na oglądanie proszę umawiać się telefonicznie pod nr tel: 511 573 612 Ta oferta zdecydowanie przeznaczona jest dla osób chcących rozpocząć dochodowy interes nadmorski. Posesja usytuowana na dużej działce 2700 m2 na której znajduje się dom 200 m2 z dwoma osobnymi wejściami - strych 200 m2 oraz budynek 140 m2 z apartamentami pod wynajem. Nieruchomość ogrodzona z wyznaczonymi miejscami parkingowymi, placem zabaw oraz miejscem na grilla - wszystkie przyłącza na terenie działki. Dom składa się z 5 pokoi, holu, 2 łazienek oraz wc osobno - duży strych do adaptacji wedle swojego gustu 200 m2 - ogrzewanie gazowe. W osobnym budynku 140 m2 znajduje się 5 apartamentów każdy z nich z osobnym wejściem. - 2 apartamenty 2 pokojowe z aneksem kuchennym oraz łazienkami i wc. - 3 apartamenty 1 pokojowe z aneksami kuchennymi oraz łazienkami i wc. Nieruchomość o bardzo dobrym standardzie. Pytania kieruj pod numer tel: 511 573 612 NASZE OFERTY ORAZ PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ SPRZEDAWANYCH NIERUCHOMOŚCI WYŁĄCZNIE NA STRONIE STANCZYKNIERUCHOMOSCI Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody.

Mieszkanie 2 pokoje Nowogard
MIESZKANIE na SPRZEDAŻ
MIESZKANIE na SPRZEDAŻ

MIESZKANIE na SPRZEDAŻ

Nowogard,

190 000 | 47 m2 | pokoi: 2
nr oferty: 57/STN/OMS

Przedmiotem sprzedaży jest mieszkanie położone na parterze w domu kilkurodzinnym w centrum Nowogardu. Mieszkanie o powierzchni 47 m2 ( użytkowej około 40 m2 ) w skład którego wchodzi duży salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka z wc oraz prywatna klatka schodowa. Na oglądanie proszę umawiać się telefonicznie pod nr Tel. 506 444 727 Budynek po kapitalnym remoncie, nowy dach, ocieplenie, schody. Mieszkanie do wykończenia. Ogrzewanie gazowe. Przed budynkiem znajduje się działka o powierzchni 35m2 którą można zagospodarować tarasem lub miejscem na grilla. W mieszkaniu wymieniono okna na energooszczędne okna plastikowe z argonem. Bardzo atrakcyjna lokalizacja - ścisłe centrum miasta. Polecam. Zapraszam do prezentacji po uprzednim kontakcie Tel. 506 444 727 NASZE OFERTY ORAZ PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ SPRZEDAWANYCH NIERUCHOMOŚCI WYŁĄCZNIE NA STRONIE: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - WWW.STANCZYKNIERUCHOMOSCI. P L - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Nowogard 2 pokoje centrum.
MIESZKANIE na SPRZEDAŻ
MIESZKANIE na SPRZEDAŻ

MIESZKANIE na SPRZEDAŻ

Nowogard,

210 000 | 40 m2 | pokoi: 2
nr oferty: 56/STN/OMS

Przedmiotem sprzedaży jest mieszkanie położone na parterze w domu kilkurodzinnym w centrum Nowogardu. Mieszkanie o powierzchni 40 m2 w skład którego wchodzi duży salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka z wc oraz pomieszczenia gospodarcze. Na oglądanie proszę umawiać się telefonicznie pod nr Tel. 506 444 727 Mieszkanie po generalnym remoncie w 2018 roku do zamieszkania od zaraz. Ogrzewanie gazowe z tradycyjnymi kaloryferami oprócz łazienki gdzie zastosowano ogrzewanie podłogowe. Istnieje możliwość dostawienia kominka w salonie. Przed budynkiem znajduje się działka o powierzchni 35m2 którą można zagospodarować tarasem lub miejscem na grilla. W mieszkaniu wymieniono okna na energooszczędne okna plastikowe z argonem. Podłogi w najwyższej klasy terakocie oraz panelach. Oferta bardzo atrakcyjna Polecam. Zapraszam do prezentacji po uprzednim kontakcie Tel. 506 444 727 NASZE OFERTY ORAZ PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ SPRZEDAWANYCH NIERUCHOMOŚCI WYŁĄCZNIE NA STRONIE: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - WWW.STANCZYKNIERUCHOMOSCI. P L - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Dom 260 m2 Płoty okolica
DOM na SPRZEDAŻ
DOM na SPRZEDAŻ

DOM na SPRZEDAŻ

Modlimowo,

75 000 | 280 m2 | pokoi: 7
nr oferty: 50/STN/ODS

Przedmiotem sprzedaży jest dom w stanie surowym w cichej i spokojnej miejscowości Modlimowo położonej 9 km od Płot, oraz 12 km od Gryfic. Dom wybudowany w 1989 roku o powierzchni użytkowej 260m2 usytuowany na działce o powierzchni 1000m2. Klucze w biurze na oglądanie proszę umawiać się telefonicznie pod nr Tel. 506444727 Dom składa się z parteru, piętra i poddasza użytkowego gdzie mamy 7 pokoi, kuchnię, 2 łazienki, kotłownię, korytarze oraz 2 balkony. Dom zbudowany z pustaka żużlowego 36 cm, stropy i schody betonowe, dachówka cementowa. Wszystkie media przy działce w drodze: prąd i wodociąg . W związku z budową domu w 1989 roku wszystkie dokumenty budowlane wymagają odnowienia. W miejscowości znajduje się szkoła podstawowa, przystanek PKS, jezioro 2 km od sprzedawanej nieruchomości. Bardzo atrakcyjna cena oraz położenie domu w cichej i zielonej okolicy czyni tą ofertę bardzo atrakcyjną. Gorąco polecam Zapraszam do prezentacji po uprzednim kontakcie Tel. 506444727 Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Wisełka Działka Budowlana 1200m2.
DZIAŁKA na SPRZEDAŻ
DZIAŁKA na SPRZEDAŻ

DZIAŁKA na SPRZEDAŻ

Wisełka,

220 000 | 1183 m2
nr oferty: 30/STN/OGS

Przedmiotem sprzedaży jest działka o powierzchni 1183m2 położona w centrum Wisełki. Działka położona 400 metrów od pięknego jeziora oraz 1800 metrów od morza i piaszczystej plaży. Działka o wymiarach 34m x 34m sprzedawana z udziałem w drodze wewnętrznej. Dla sprzedawanej działki obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewidujący budowę domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym do wysokości 9m. Prąd na granicy działki, woda i kanalizacja w drodze. Działka położona na nowym osiedlu domków jednorodzinnych. Miejscowość położona w otoczeniu lasów, kilku jezior oraz Bałtyku. Cisza, spokój oraz bliskość pięknej plaży czyni tą ofertę bardzo atrakcyjną. Serdecznie polecam. Zapraszam do prezentacji po uprzednim kontakcie Tel 506 444 727 NASZE OFERTY ORAZ PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ SPRZEDAWANYCH NIERUCHOMOŚCI WYŁĄCZNIE NA STRONIE: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - WWW.STANCZYKNIERUCHOMOSCI. P L - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Działka Budowlana 3000m2 Kamień Pomorski okolica
DZIAŁKA na SPRZEDAŻ
DZIAŁKA na SPRZEDAŻ

DZIAŁKA na SPRZEDAŻ

Stawno,

69 000 | 2910 m2
nr oferty: 26/STN/OGS

Przedmiotem sprzedaży jest działka budowlana o powierzchni 2910 m2 położona w Stawnie kilkanaście kilometrów od Kamienia Pomorskiego. Działka znajduje się na uboczu wsi na nowo powstającym osiedlu domków jednorodzinnych w bezpośrednim sąsiedztwie z lasem. Działka w kształcie kwadratu o wymiarach 50m x 60m. Dla działki wydane zostały warunki zabudowy na budowę jednorodzinną do wysokości 9m, 20% powierzchni zabudowy działki i kąta nachylenia dachu 38°-45° Przy działce znajduje się wodociąg oraz prąd. Warunki zabudowy przewidują przydomową oczyszczalnię ścieków lub zbiornik bezodpływowy na szambo. Miejscowość cicha i spokojna, do lasu jest kilkadziesiąt metrów. Cisza, spokój oraz możliwość obcowania z dziką naturą czyni tą ofertę bardzo atrakcyjną. Serdecznie polecam. Zapraszam do prezentacji po uprzednim kontakcie Tel 506 444 727 Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup każdej nieruchomości. Zdjęcia oraz filmy w ogłoszeniach są własnością Stańczyk Nieruchomości z siedzibą w Buszęcin - zakaz kopiowania całości lub fragmentów bez uzyskania stosownej zgody. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.